Pracownia murarsko-tynkarska

Pracownia wyposażona jest w sześć stanowisk, z możliwością pracy jednego lub dwóch uczniów na jednym stanowisku. Wyposażenie pracowni w pełni pozwala realizować ćwiczenia praktyczne ukierunkowane na nabywanie umiejętności właściwych dla kwalifikacji B.18 wykonywanie robót murarskich i tynkarskich.

dscn1020     DSCN1018

wb_3     mu_1

mt_2     DSCN1016

Uczniowie wykonują ćwiczenia z zakresu sporządzania zapraw murarskich, tynkarskich oraz mieszanek betonowych, wykonywania i remontowania murów jednorodnych z cegieł, pustaków, bloczków, murów niejednorodnych, stropów, sklepień, słupów, filarów i kominów, wykonywania wodochronnych i termicznych izolacji murów, przygotowywania różnorodnych podłoży pod tynki, wykonywania tynków tradycyjnych i szlachetnych, pospolitych i cienkowarstwowych, wewnętrznych i zewnętrznych oraz napraw tynków.
Wyposażenie zasadnicze pracowni:
betoniarki, mieszarki do zapraw, agregaty tynkarskie, urządzenia do wykonywania bitumicznych izolacji wodochronnych metodą natrysku, rusztowania ramowe i stolikowe oraz pozostałe, wymagane w robotach murarsko-tynkarskich narzędzia i sprzęt kontrolno-pomiarowy.